Odwiedź nas:  SmartPet, Katowice, ul. Chorzowska 107 lub zadzwoń: 32 760 56 18

Groomer

Pielęgnacja i zdrowie

Zapraszamy do naszego salonu groomerskiego wszystkich właścicieli psów i kotów, którym zależy na zdrowiu, komforcie i nienagannym wyglądzie swoich podopiecznych.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne obok poprawy komfortu życia, a czasem i wpływu na zdrowie Państwa pupili, mogą znacząco wpłynąć również na Państwa komfort życia ze zwierzęciem pod jednym dachem. Regularne wyczesywanie i trymowanie sierści ograniczy w Państwa domach skutki linienia. W ramach usług groomerskich oferujemy następujące usługi pielęgnacyjne dla psów i kotów:

Pielęgnacja sierści

Rozczesywanie sierści i wyczesywanie nadmiernego podszerstka to zabiegi zalecane szczególnie dla zwierząt długowłosych. Pierwszy zabieg jest niezbędny, aby zapobiegać tworzeniu się kołtunów prowadzących do odparzeń. Natomiast wyczesywanie podszerstka podnosi komfort życia zwierzęcia. W ramach pielęgnacji sierści polecamy również trymowanie, czyli usuwanie jej martwej części, które polecane jest szczególnie u zwierząt szorstkowłosych. Dzięki temu zabiegowi sierść wygląda zdrowiej, a jej kolor ulega poprawie.

Strzyżenie i modelowanie

Nasz gabinet groomerski oferuje strzyżenie zgodne ze standardami Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI), wytyczne te zawierają szczegółowy opis cech psów danej rasy, zabiegom takim zazwyczaj poddaje się psy ras długowłosych. Dodatkowo w naszym salonie mogą państwo liczyć również na modelowanie sierści, masaże relaksacyjne dla zwierząt czy perfumowanie przy użyciu zapachów stworzonych specjalnie dla czworonogów. W salonie istnieje również możliwość strzyżenie psów nierasowych oraz kotów.

Zabiegi pielęgnacyjne

W ramach usług proponujemy również zabiegi pielęgnacyjne w postaci kąpieli czworonogów z użyciem specjalnie dostosowanych do skóry i sierści kosmetyków oraz kąpiele antyalergiczne dla zwierząt z problemami skórnymi. W ramach zabiegów higienicznych zalecamy również czyszczenie uszu i usuwanie insektów. Zabieg ten polega na usuwaniu woskowiny i brudu za pomocą specjalnych preparatów dla zwierząt oraz usuwaniu włosów z kanału słuchowego. Pozwala to na lepszą wentylację ucha, co jest szczególnie istotne dla psów o długich i opadających uszach.

Obcinanie pazurów

Obcinanie pazurów to zabieg związany z koniecznością regularnej korekcji ich długości u zwierząt domowych, które nie ścierają ich podczas codziennej aktywności. Przerost pazurów może doprowadzić do sytuacji uniemożliwiającej prawidłowe poruszanie lub do ich wrostów, powodujących rany i ból w łapach.

W naszym gabinecie groomerskim zabiegi pielęgnacyjne wykonujemy w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu, w którym dysponujemy nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem przeznaczonym do pielęgnacji zwierząt. Podczas zabiegów używamy sprzętu i kosmetyków renomowanych firm takich jak All System, Bio Groom, Hery, Vivog, Botaniqua, a w przypadku alergii Allermyl Virbac.

W celu ustalenia najbardziej dogodnego dla Państwa terminu wizyty prosimy o wcześniejszy kontakt i rezerwacje terminu.

Groomer w przychodni weterynaryjnej SmartPet w Katowicach
Groomer w przychodni weterynaryjnej SmartPet w Katowicach
Groomer w przychodni weterynaryjnej SmartPet w Katowicach